Jeden dzień w Antwerpii


Antwerpia to idealny kierunek na niedzielny wypad z rodziną lub z przyjaciółmi. Pomysł na jednodniowy wyjazd do Belgii zrodził się pewnego dnia, podczas przerwy w pracy. Wraz ze znajomymi stwierdziliśmy , że warto by było wybrać się gdzieś poza Holandię (w której obecnie mieszkam i pracuję). Mieliśmy mały dylemat dotyczący wyboru miasta, które chcemy zobaczyć. Ktoś podał pomysł Brukseli, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na Antwerpię. Miałam nieały udział w podjęciu tej decyzji, zachęcona wspomnieniami  rodziców - postanowiłam zobaczyć miasto na własne oczy.
Co wiedziałam o Antwerpii przed wyjazdem? Tylko tyle, że można się w niej zakochać :)  Antwerpia to urocze, typowo niderlandzkie miasto. Pełne malowniczych wąskich kamieniczek, magicznych zakątków, wąskich przesmyków, zabytków i oczywiście... turystów. 
Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po porcie, po czym przeszliśmy na stare miasto. Udało nam się trafić na godziny zwiedzania katedry Najświętszej Marii Panny - jednej z najwyższych budowli sakralnych na świecie. Wnętrze katedry jest naprawdę imponujące. Koszt wstępu to tylko 6 euro, polecam każdemu zajrzeć do środka. 
Koszty pięcioosobowej wyprawy:
* transport 4 euro od osoby
* parking 3,20 euro od osoby
* zwiedzanie Katedry NMP 6 euro

Wycieczka do Antwerpii była dosyć spontaniczna. Nie zdążyłam się przygotować chociażby sprawdzając darmowe parkingi w pobliżu centrum miasta. Jednak koszty parkingu nie są zbyt wysokie jeśli rozkłada się je na pięć osób. Zapłaciliśmy 16 euro za pozostawienie samochodu na cały dzień. Również koszty benzyny podzielone na pięć osób są bardzo niskie. Także najlepszym sposobem na tanie zwiedzanie jest zorganizowanie większej grupy znajomych. Konto bankowe bardzo nie ucierpi, a my możemy w towarzystwie przyjaciół tworzyć piękne wspomnienia. 


Komentarze

Popularne posty